Logo do druku

Protetyka

Nasze zęby stanowią spójny zespół, więc utrata nawet jednego z nich nie jest obojętna dla układu żucia, a utrata wielu prowadzi do licznych zmian zwyrodnieniowych oraz powoduje nieestetyczną zmianę profilu twarzy.

Wychodząc naprzeciw problemom naszych Pacjentów lekarz dentysta może zaoferować Państwu bardzo szeroką gamę sprawdzonych rozwiązań protetycznych, aby sprostać wymaganiom zarówno kosmetycznym czy funkcjonalnym (poprawa komfortu żucia i mówienia), jak i ekonomicznym.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo:
 • Korony i mosty porcelanowe na stopach metali lub metalach szlachetnych (złoto, platyna). Są to komfortowe, bardzo estetyczne i trwałe uzupełnienia stałe (zacementowane na stałe w jamie ustnej). Zastosowany w nich metal jest zupełnie niewidoczny gdyż w całości pokryty porcelaną.
 • Korony pełnoceramiczne (Zirconia, IPS Empress) więcej ...
  Są polecane pacjentom przywiązującym szczególną wagę do estetyki uśmiechu. Poprzez szczególne odbijanie refleksów świetlnych dają wygląd idealnie naturalnych, pięknych zębów. I co jest szczególnie ważne dla częstych bywalców dyskotek - w świetle UV nie powodują efektu "braku zęba". Znajdują one zastosowanie głównie w odcinku przednim jamy ustnej. Przy pomocy koron można jednocześnie skorygować kształt i kolor zęba.
 • Protezy bezklamrowe (na zasuwach lub zatrzaskach) więcej ...
  Posiadają zalety protezy szkieletowej, ale ich dodatkowym atutem jest wysoka estetyka. Jest to możliwe dzięki likwidacji klamer i zastąpienie ich całkowicie niewidocznymi elementami (zasuwy, zatrzaski), które umieszczone są w porcelanowych koronach na zębach sąsiadujących z protezą.
 • Protezy szkieletowe więcej ...
  To nowoczesny rodzaj protezy, w której tradycyjny akryl częściowo zastąpiono stopem metali, co znacząco wzmacnia konstrukcje i pozwala na ograniczenie jej zasięgu. Za pomocą specjalnego systemu indywidualnie odlewanych klamer proteza ta opiera się na zębach, odciążając w ten sposób dziąsła. Zmniejsza to zaniki kostne do jakich dochodzi jeśli użytkujemy protezy osiadające (tradycyjne).
 • Protezy na belce lub typu overdenture Jako elementy stabilizacji protez wykorzystujemy korzenie zębów własnych lub implanty (więcej w dziale: implantologia).
 • Protezy osiadające (całkowite i częściowe) więcej ...
  Protezy osiadające wykonane są z tworzywa akrylowego. To rozwiązanie polecane głównie w przypadku bezzębia pacjentom, u których z różnych przyczyn nie możemy zastosować alternatywnych rozwiązań protetycznych (np. protez szkieletowych, uzupełnień opartych na implantach).
 • Rozwiązania indywidualne (łączące kilka rodzajów uzupełnień protetycznych). W szczególnych przypadkach lekarz dentysta może doradzić Państwu najbardziej komfortową, choć niestandardową opcję uzupełnienia.
FacebookTab